Elektrotechnik Elektrotechnička

Ti, kteří chtějí získat tuto odborku, by měli mít hlubší zájem o elektrotechniku a formou od jednoduchých pokusů až po náročné úkoly nastínit základní problematiku oboru.

Odborka je ke stažení zde.

split_Pracovni-list-Elektrotechnik_uprava05

Náměty k odborce

Inspirace pro odborku z časopisu Skaut (únor 2017):

Skaut 2017-2_elektrotechnik

Komentujte!

Upozornit na
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené

Nazdar.
Chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi odborkou Elektronik a Elektrotechnik. Nedalo by se takové pojetí techniky spojit do jediné odborky? Byla by v ní větší volnost, a možná tím pádem i větší přitažlivost.

Ondřej Vomlel

Předem se omlouvám že jsem zase kritickej 😉 nedokážu si představit že bude někdo řešit přezkoušení s elektrikářem případný dohled elektrikáře nad člověkem který tu odborku plní. Kontrola prodlužováku patronem bez vhodné kvalifikace opravdu nestačí. Osobně bych tam spíš zařadil něco ve stylu vytvoř modelové místnosti s funkční elektroinstalací napájený samozřejmě nějakým adaptérem nebo baterií. ale jinak chválím že jsou odborky elektronik a elektrotechnik oddělené.

Michal Burda

Ahoj, ano, dostal jsem k tomuto bodu připomínky a odborka bude upravena. Nicméně jsou v odborce body, kdy bych byl rád, aby se uchazeč setkal s nějakým “elektrikářem” a popovídal si s ním na toto téma. Nemusí to být zrovna technik od EZ, idea je taková, že to může být třeba rodič nějakého člena střediska, který se elekrikou zabývá. A ze zkušenosti vím, že rodiče dětí ve středisku mívají často pochopení pro podobné activity.

Ondřej Vomlel

Souhlasím. Hlavně by neměl být uchazeč žádným způsobem naváděn k tomu že by mohl něco silnoproudýho zapojovat sám. Jen připomínám že na jakoukoli práci s 230V (výměna zásuvky, vytváření nové elektroinstalace,…..) je třeba mít kvalifikaci elektrikáře Vyhl. 50/78 §6. Což děcka ve školním věku opravdu nemají tzn. NESMÍ nic takovýho provádět.Samozřejmě v praxi je to všechno trochu jinak ale v případě jakéhokoli problému by pak mohla vina padnout na junák.

wpDiscuz