Ježíšův kamarád Ježíšova kamarádka

Od těch, kteří by chtěli získat tuto odborku, se očekává schopnost hlubšího pochopení věrouky své církve a prohloubení křesťanské víry. Také schopnost srozumitelně vysvětlit, čemu a proč věří, co pro ně znamená Bůh a život v církvi. Měli by mít hlubší vhled do historie křesťanství.

Odborku lze stáhnout zde.

Jezisuv_ucednik_verson2

Inspirace z časopisu SKAUT

vanocni_sk

Mudrc

Nazdar, přiznám se, docela by mě zajímalo, jaké je „křesťanské stanovisko k ochraně života, sexualitě a manželství“ (bod 8). Mám trochu strach, že tuším, jak to bylo myšleno. Díky!

Reply to  Mudrc

Teprve teď jsem narazil na tyhle otázky 😉 Křesťanské stanovisko k ochraně života: Život – a to nejen lidský – je třeba chránit. Jsou samozřejmě situace, kdy z důvodů obživy může člověk rostliny i zvířata usmrtit, ale má tak činit bez jejich trápení a šetrně. Co se týče lidského života, pak ten je hoden ochrany od početí až do smrti. Druhého člověka je možno zabít v krajním případě jen v sebeobraně. Křesťanské stanovisko k sexualitě: Sexualita je Boží dar pro člověka, aby mohl vést s druhými hlubokou bytostnou komunikaci, v níž se před druhým zcela odhaluje a svěřuje mu svůj… Číst vice »

Last edited 3 let před by Edy
Habibi

Skvělá odborka! Dost prohloubila moji víru! Škoda jen že tu je většina s opačným názorem.. důležité ale je tohle nikomu nevnucovat! Kdo chce splní si, kdo nechce at se směje..

Maki

Ad bod 11 – setkání s křesťnem a nebo zajímavou křesťankou – takže chlap může být nudný?

Nika
Reply to  Maki

Máš dobrý postřeh. 😋

Reply to  Maki

Tak to je tisková chyba.
Zajímavý (pro toho, kdo odborku plní) mají být bez ohledu, je-li to muž nebo žena 😉

David Kubíček

Díky za tuhle odborku. Má zajímavé úkoly. Jde to do hloubky duchovních věci. Trochu mě překvapila reakce některých pisatelů. Dnes drtivá většina Čechů věří v existenci duchovních skutečností. Pravda spíše ezo než křesťanství. Čistokrevných ateistů už je velmi málo. A každopádně Skaut stojí na křesťanských základech, pokud ti to vadí, zkus Pionýra. 🙂

sOILdier

Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Vážně musíte mást dětem hlavy? Akorát přijdou o logické myšlení. Myslet si, že je tady nějaký homofóbní masový vrah, kterého nazýváte „Bůh“ je staré a díky novým poznatkům z vědy je prokázáno, že žádná nadlidská entita neexistuje. A už vůbec nechápu, proč nutíte ostatní inteligentní lidi věřit v něco, co neexistuje a nikdy neexistovalo. Výborná propaganda pro děti, soudruhu!

Piškot
Reply to  sOILdier

Tak víš co, ta odborka nevyžaduje, aby se někdo s křesťanstvím ztotožnil. Dovedu si představit, že by ji plnil i kritik křesťanství. Jediný problém by byl asi u podmínky A, ale jelikož „věření křesťanským způsobem“ není nikde definováno, vejde se pod něj asi cokoliv. Postačí třeba ochota říkat gravitaci „Bůh“ a už věříš ve vyšší sílu, která organizuje celý vesmír a spoluurčuje náš osud a které se musíme podřídit vždy, když činíme závažnější rozhodnutí. A pak se můžeš rozšoupnout třeba u podmínky 3, kde ukážeš na tu masovou tragédii. Mohla by to bejt docela legrace a ještě k tomu užitečná.

Medvěd
Reply to  Piškot

To je nápad, a co rovnou nepřejmenovat Newtonovy zákony po 3 králích. A jen tak bokem, nevím jak ty, ale já své životní rozhodnutí vážně nepodřizuji tomu, jak zrovna na mou šedou kůru mozkovou působí gravitační síly. Opravdu odborka za všechny prachy.

Reply to  Medvěd

Komentář prozrazuje naprostou neznalost autora 🙁

Reply to  Piškot

>>“věření křesťanským způsobem” není nikde definováno, vejde se pod něj asi cokoliv. Postačí třeba ochota říkat gravitaci “Bůh” a už věříš ve vyšší sílu<<
Takhle to právě není.
Věřit křesťanským způsobem znamená v prvé řadě VĚŘIT NĚKOMU, ne „věřit v něco“.
Věřit Ježíši – to je základ „křesťanského věření“. A věřit Ježíši je možné na základě toho, co si od Něj a o Něm člověk přečetl, co slyšel od těch, kteří ho znají – a co sám s Ním prožil.
Pokud se chce někdo vyjadřovat o křesťanství, tak by se s ním měl skutečně nejdřív seznámit. Jank vykládá hlouposti.

Reply to  sOILdier

Předpokládám, že tohle jsou pokusy o vtipy. Ale nejsou moc zdařilé.
Jako by jejich autoři zaspali víc než století.
Pokud by někoho zajímalo přece jenom vědět, jak rozumí dnešní filosofie termínu „Bůh“ a jak je to s tím, co věda může dokázat a co ne, tak si aspoň přečtěte „Sofiin svět“ od Josteina Gaardnera.

Čumák
6 měsíců před

To, že tahle odborka vůbec existuje je hezká věc a těm co věří v boha udělala radost. A tebe nikdo nenutí aby jsi ji plnil. A a když na ni máš nějaký negativní názor neznamená že to sem musíš psát protože každý má jiný vztah k bohovi a jsou tu i tací pro které je bůh vším a tvá zpráva je mohla ranit. A to, že si každý vybere jinou cestu neznamená že ho musíš ( urážet). Btw je mi 14