Ježíšův kamarád Ježíšova kamarádka

Od těch, kteří by chtěli získat tuto odborku, se očekává schopnost hlubšího pochopení věrouky své církve a prohloubení křesťanské víry. Také schopnost srozumitelně vysvětlit, čemu a proč věří, co pro ně znamená Bůh a život v církvi. Měli by mít hlubší vhled do historie křesťanství.

Odborku lze stáhnout zde.

Jezisuv_ucednik_verson2

 

4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mudrc

Nazdar, přiznám se, docela by mě zajímalo, jaké je “křesťanské stanovisko k ochraně života, sexualitě a manželství” (bod 8). Mám trochu strach, že tuším, jak to bylo myšleno. Díky!

Maki

Ad bod 11 – setkání s křesťnem a nebo zajímavou křesťankou – takže chlap může být nudný?

Habibi

Skvělá odborka! Dost prohloubila moji víru! Škoda jen že tu je většina s opačným názorem.. důležité ale je tohle nikomu nevnucovat! Kdo chce splní si, kdo nechce at se směje..

sOILdier

Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Vážně musíte mást dětem hlavy? Akorát přijdou o logické myšlení. Myslet si, že je tady nějaký homofóbní masový vrah, kterého nazýváte “Bůh” je staré a díky novým poznatkům z vědy je prokázáno, že žádná nadlidská entita neexistuje. A už vůbec nechápu, proč nutíte ostatní inteligentní lidi věřit v něco, co neexistuje a nikdy neexistovalo. Výborná propaganda pro děti, soudruhu!

Piškot

Tak víš co, ta odborka nevyžaduje, aby se někdo s křesťanstvím ztotožnil. Dovedu si představit, že by ji plnil i kritik křesťanství. Jediný problém by byl asi u podmínky A, ale jelikož “věření křesťanským způsobem” není nikde definováno, vejde se pod něj asi cokoliv. Postačí třeba ochota říkat gravitaci “Bůh” a už věříš ve vyšší sílu, která organizuje celý vesmír a spoluurčuje náš osud a které se musíme podřídit vždy, když činíme závažnější rozhodnutí. A pak se můžeš rozšoupnout třeba u podmínky 3, kde ukážeš na tu masovou tragédii. Mohla by to bejt docela legrace a ještě k tomu užitečná.

Medvěd

To je nápad, a co rovnou nepřejmenovat Newtonovy zákony po 3 králích. A jen tak bokem, nevím jak ty, ale já své životní rozhodnutí vážně nepodřizuji tomu, jak zrovna na mou šedou kůru mozkovou působí gravitační síly. Opravdu odborka za všechny prachy.