Ježíšův kamarád Ježíšova kamarádka

Od těch, kteří by chtěli získat tuto odborku, se očekává schopnost hlubšího pochopení věrouky své církve a prohloubení křesťanské víry. Také schopnost srozumitelně vysvětlit, čemu a proč věří, co pro ně znamená Bůh a život v církvi. Měli by mít hlubší vhled do historie křesťanství.

Odborku lze stáhnout zde.

Jezisuv_ucednik_verson2

 

4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mudrc

Nazdar, přiznám se, docela by mě zajímalo, jaké je “křesťanské stanovisko k ochraně života, sexualitě a manželství” (bod 8). Mám trochu strach, že tuším, jak to bylo myšleno. Díky!

Habibi

Skvělá odborka! Dost prohloubila moji víru! Škoda jen že tu je většina s opačným názorem.. důležité ale je tohle nikomu nevnucovat! Kdo chce splní si, kdo nechce at se směje..

Maki

Ad bod 11 – setkání s křesťnem a nebo zajímavou křesťankou – takže chlap může být nudný?

sOILdier

Takhle jsem se už dlouho nezasmál. Vážně musíte mást dětem hlavy? Akorát přijdou o logické myšlení. Myslet si, že je tady nějaký homofóbní masový vrah, kterého nazýváte “Bůh” je staré a díky novým poznatkům z vědy je prokázáno, že žádná nadlidská entita neexistuje. A už vůbec nechápu, proč nutíte ostatní inteligentní lidi věřit v něco, co neexistuje a nikdy neexistovalo. Výborná propaganda pro děti, soudruhu!

Piškot

Tak víš co, ta odborka nevyžaduje, aby se někdo s křesťanstvím ztotožnil. Dovedu si představit, že by ji plnil i kritik křesťanství. Jediný problém by byl asi u podmínky A, ale jelikož “věření křesťanským způsobem” není nikde definováno, vejde se pod něj asi cokoliv. Postačí třeba ochota říkat gravitaci “Bůh” a už věříš ve vyšší sílu, která organizuje celý vesmír a spoluurčuje náš osud a které se musíme podřídit vždy, když činíme závažnější rozhodnutí. A pak se můžeš rozšoupnout třeba u podmínky 3, kde ukážeš na tu masovou tragédii. Mohla by to bejt docela legrace a ještě k tomu užitečná.

Medvěd

To je nápad, a co rovnou nepřejmenovat Newtonovy zákony po 3 králích. A jen tak bokem, nevím jak ty, ale já své životní rozhodnutí vážně nepodřizuji tomu, jak zrovna na mou šedou kůru mozkovou působí gravitační síly. Opravdu odborka za všechny prachy.