Ke stažení

Zde najdete ke stažení (všechny materiály pouze pro vnitřní použití v organizaci Junák-český skaut):

Odborky a družina?

Podívejte se a komentujte (na program@skaut.cz) plakát, který má ukazovat přínos skautských výchovných nástrojů družinovému systému. Měl by sloužit k inspiraci, k diskusi nad skautskou výchovnou metodou (dalších sedm plakátů je v plánu), k programům na oddílovou radu atp.

testovaci plakat družina

Všechny odborkové listy

V zazipované složce je všech 64 odborkových listů (včetně nových Kouzelník/Kouzelnice, Grafický designér/Grafická designérka, Chemik/Chemička, Fyzik/Fyzička, Matematik/Matematička!). Doporučujeme tisknout na šířku, oboustranně a převrátit po kratším okraji. Lze tisknout jak barevně, tak v odstínech šedé.

Hodí se vám odborkové listy rozdělené na jednotlivé strany? Nachystali jsme je pro vás do další zazipované složky.

Plakát všech odborek

Plakát ve formátu A2, možné vytisknout do klubovny. Je k dostání v JUNu v deskách s odborkovými listy.

Obrázky nášivek

Obrázky nášivek ke stáhnutí v zazipované složce v png formátu. Možné využít při programech, k vytisknutí na nálepky, na diplomy atp.

Využili jste zajímavě obrázky nášivek? Budeme rádi za sdílení! (odborky@skaut.cz)

Diplomy

Máme pro vás diplomy ke stažení ve formátu vepisovatelného pdf. Můžete tak ještě v počítači doplnit, kdo odborku splnil, v jaké kategorii a kdy. Pro správné vepisování diplomů potřebujete nainstalované skautské písmo TheMix. Stáhněte si jej zde!

Každou oblast najdete v jednom pdf souboru – pro každou odborku je jeden list. Při tisku pak zvolíte konkrétní stránku či stránky k tisku.

Diplomy odborky všechny v jednom PDF (Náhled v prohlížeči se nezobrazí, stáhněte celé. V pdf jsou diplomy řazeny do oblastí, nejsou všechny za sebou. AdobeAcrobat nabízí vlevo panel, kde je možno proklikat)

Diplomy po jednotlivých oblastech: PDF duchovní PDF humanitní PDF oddílové PDF přírodovědné PDF služba PDF sportovní PDF tábornicko- cestovatelské PDF technické PDF umělecké PDF vodácké

Brožurka k odborkám

Brožurka by měla pomoci v základní orientaci mezi odborkami (ke stáhnutí v pdf). K čemu jsou odborky, jak vypadají, jak se plní atp. K dostání také na eshopu TDC nebo přímo v JUNU.

skaut_brozura_odborky_no2

Články ve skautských časopisech

K odborkám vycházejí články v časopise Skaut (od září 2016) vztahující se k jednotlivým odborkám. Jsou uloženy pod jednotlivými oborkami (např. Fotograf/Fotografka, Meteorolog/Meteoroložka).

Družinový kalendář

Na každý týden přináší aktivity pro družinu. Každá aktivita pomáhá s plněním úkolu ze stezky nebo odborky. Aktivity jsou inspirovány významným dnem v týdnu nebo ročním obdobím. Každý rok se některé úkoly obmění. DK-2023-2024-1

Na všechny kalendáře se můžete podívat a stáhnout si je zde.