Přírodovědec Přírodovědkyně

Tato odborka je pro všechny se zájmem o živou i neživou přírodu – rostliny, živočichy i jiné organismy, o nerosty, zkameněliny, souhvězdí, přírodní chemické látky apod. Ti, kdo by chtěli získat tuto odborku, by se měli specializovat – ať už ze systematického hlediska, z hlediska místního, nebo z hlediska stanoviště. Měli by systematicky zkoumat objekt svého zájmu, jak vzniká, jak se šíří, co jej ohrožuje apod. Měli by mít představu o jeho roli v přírodních vztazích a o jeho případném významu pro člověka.

Odborka ke stažení zde.

Prirodovedec_verson2

Inspirace z časopisů

Příroda a roční období

Příroda v létě

Skaut 2015-6_přírodovědec

Příroda v zimě

Skaut 2016-11_přírodovědec

Příroda na táboře

Skaut 2016-6_přírodovědec

Hmyz

Skaut 2016-10_přírodovědec

Včela

Skaut 2012-5_přírodovědec

Ptáci

Skaut 2017-2_přírodovědec

Zimní ptačí hodování

Přírodovědec Skauting 2017-10-2

Bylinky

Roverský kmen 2016-6_přírodovědec

Tipy na program s družinou

Skaut 2016-4_přírodovědec

Příroda u vody

Přírodovědecc Kapitánská pošta 2018-2

Klíče k určování

Přírodovědekc Skauting 2018-2-2

Ondra Vítek
1 rok před

Když jste jako příklad uvedli „rostliny skalních stepí v Prokopském údolí“, je nějak zaručeno, že skauti nebudou sbírat do herbáře zvláště chráněné druhy rostlin, nebo že nebudou sběry a odchyty provádět v přírodních rezervacích? Na čtyřech stranách odborky jsem k tomu nenašel ani slovo.

Mário

Odborka je dobrá… Jen přemýšlím, jestli by se neměla spíš jmenovat biolog a jestli by na nášivce neměl být i jiný znak.
Měl jsem kluka, který se zajímal o fyziku a chemii. Neplánuje se nějaký přírodovědec pro členy s tímhle zájmem? 🙂

Martina
Reply to  Mário

Ahoj Mário,
omlouvám se za pozdní odpověď. Na odborku Fyzik/Fyzička a Chemik/Chemička se můžeš těšit před letošními tábory.
za odborkový tým
Martina