Sportovec Sportovkyně

Ti, kteří by chtěli získat tuto odborku, by měli ukázat silnou vůli, ochotu se rozvíjet, nevzdávat se a hrát fair play. Odborka je pro všechny, kteří rádi sportují. Pro plnění odborky by si měli vybrat sport („můj sport“), pro který ji chtějí plnit.

Kromě univerzální odborky pro vás máme upravenou odborku Sportovec/Sportovkyně pro 5 vybraných sportů:

Odborku lze stáhnout zde. Odborka proběhla v roce 2022 aktualizací. Její původní verzi najdete zde.

Pracovni-list-Sportovec-2023

Žonglér/Žonglérka

Pracovni-list-Sportovec-Zongler-2021

Skateboardista/Skateboardistka

Pracovni-list-Sportovec-Skateboardista-2021

Jogín/Jogínka

Pracovni-list-Sportovec-Jogin-2021

Rope Skipper/ Rope Skipperka

Pracovni-list-RopeSkipper-2021

Běžec/Běžkyně

Pracovni-list-Bezec-2021

Inspirace k odborce:

Různé sporty:

Roverský kmen 2014-6_sportovec Roverský kmen 2015-12_sportovec Skaut 2013-10_sportovec Skaut 2013-12_sportovec Skaut 2014-2_sportovec Skaut 2014-4_sportovec Sportovec Skaut -12(1) 8

Paralympijský sport:

Roverský kmen 2014-12_sportovec

Olympijské hry:

Skaut 2012-5_sportovec

Otázky a odpovědi

Proč zrovna tyto sporty? Proč ne mažoretky, softbal, …

Vybrali jsme takové sporty, ke kterým není potřeba velký kolektiv. Díky tomu je možné odborku pro daný sport plnit téměř bez omezení ať už je epidemiologická situace jakákoliv. Pokud se formát osvědčí, rádi připravíme i další sporty. A doufáme, že brzy situace bude tak příznivá, že své využití najdou i varianty pro kolektivní sporty.

Mám pro Běhání (nebo jiný sport) rozdělané plnění Sportovce, jak mám postupovat?

Můžeš odborku dokončit v původním Sportovci. Můžeš si také přepsat již splněné úkoly a pokračovat přímo v Běžci. Díky tomu v Ukaž se můžeš využít úkoly přímo na míru tvému sportu.

Odborka má jinou nášivku než Sportovec/Sportovkyně, proč a kde ji seženu? Na JUNshopu ji nevidím.

Ze zpětné vazby na nášivky vyplynulo, že nášivka odborky Sportovec/Sportovkyně není dostatečně univerzální. Míče zobrazují pouze tři sporty a ještě takové, které jsou kolektivní. Rozhodli jsme se nášivku upravit, aby byla zajímavá pro co nejvíce sportů. Do prodeje nášivka ještě není nachystána, ale v nových variantách jsme ji v nových variantách ji už najdete, protože je pro tyto sporty mnohem přiléhavější než nášivka s míči.

11 měsíců před

Proč je u sportovce v kategorii „dokaž to“ u roverů potřeba splnit 6 bodů když na další stránce je jich dostupných jen 5 ?

Reply to  pomoc
11 měsíců před

Ahoj, protože je to chyba, které si za rok, co je nová verze odborky zatím nikdo nevšiml. Počítej, že je potřeba splnit 5 úkolů, které tam jsou. Jakmile budeme posílat k opravám další odborky, přidáme tam i Sportovce ke korektuře. Díky za upozornění!