Matematik Matematička

Ti, kteří chtějí získat tuto odborku, by měli prokázat znalost matematiky
a zájem o ni. Umí zařadit matematické operace do běžného a skautského života,
tvořit tabulky, statisticky zpracovávat informace, zanést výsledky do grafu, luštit
a vymýšlet šifry, rýsovat. Měli by mít představu o fungování matematiky a o významu
matematiky pro člověka.

Odborku si můžete stáhnout zde

Pracovni-list-Matematik-2021

Ssss

Zdravím

Lipař
Reply to  Ssss

😂🧡

giuoztíýžicvržřrfváýrtbz
Reply to  Ssss

?

Rajmond
3 měsíců před

U této odborky mě chybí úkoly se složitější matematikou např. Integrace, derivace, logaritmy, exponenciální funkce, limity, faktoriály,… a jejich kombinace v příkladech. Celkově byla pro mě velmi velmi jednoduchá. Na rozdíl od Elektronika, ten je složitější.

Jyrka
1 rok před

A ještě mě tak napadlo jak může dospělá pracující osoba splnit C – zájem, který je jasně mířený na studenty?

Jyrka

Nazdar,
Nedávno jsme s pár lidmi z oddílu řešili úkol B z části dokaž to a nikoho nenapadl žádný vzorec, který by šel použít prakticky v oddíle. Nejvíce co nás napadlo byla trojčlenka a průměr. Nemá někdo nějaké tipy na tento bod?

Kolega
Reply to  Jyrka
1 rok před

Je pravda, že většina zajímavějších matematických vět a vzorců atd. je záležitostí vyšší matematiky. Z něčeho jednoduššího mě napadá třeba Pythagorova věta, ta je i prakticky dost využitelná. Ale pro mladší, kteří neumí mocniny to není. Co zkusit něco jako obvody, obsahy, či objemy a povrchy útvarů/těles.

Kechl
Reply to  Jyrka
1 rok před

Tip (na užití, vzorec si domysli):
Často se stává, že ve hře s N hráči je potřeba, aby se něco událo s každou dvojicí hráčů. Co třeba kdyby si každí dva hráči museli vymyslet společné heslo a napsat jej na papírek? Je dobré mít dopředu představu, kolik papírků musíme připravit. Co když každá dvojice bude muset něco prezentovat nebo zahrát? Je fajn vědět, kolik času to celkově zabere.
Kolik různých dvojic lze tedy napříč N hráči najít? 🙂