Jachtař Jachtařka

Ti, kteří usilují o tuto odborku, by měli dobře ovládat plachetnici, jezdit bezpečně, znát teorii plachtění a umět řešit i nestandardní situace.

Odborka lze stáhnout zde.

Jachtar_verson2

O odborce Jachtař/Jachtařka:

Kapitánská pošta 2017-4_jachtařodb

Kapitánská pošta 2017-4_jachtař

Roverský kmen 2015-6_jachtař

Veronika

Ahoj, odborku mám splněnou, ale mám pár připomínek. 1) U úkolu jiná plachetnice je : vyzkouším si jízdu na jiném typu plachetnice než oplachtěná P550 – tato plachetnice se však – minimálně dle slov mého patrona – už pěknou řádku let nepoužívá. Co takhle P550 nahradit omegou či ramblerem ? 2) Nešlo by do kategorie dokaž to přidat více úkolů ? roveři a rangers v aktuální podobě odborky musí splnit 6 ze 6 možných úkolů . Děkuji za zajímavou výzvu, a doufám, že odborku vybrousíte k dokonalosti 🙂 Veronika

Kulda (za Hlavní kapitanát vodních skautů)
Reply to  Veronika

Ahoj, ad 1) P550 je nejpoužívanější nástupkyní pramic u českých vodních skautů (každý rok se staví kolem 20 nových lodí a poslední dobou se oplachťuje asi 15 lodí ročně). Viz zde: https://vodni.skauting.cz/lod-p550 a metodický článek výše. Doporučujeme ji vyzkoušet (je to možné i v rámci kurzů, které pořádáme) 🙂 Odborka je psaná primárně pro plachtění na malých plachetnicích (oplachtěná P550 nebo jiné u nás běžné třídové malé plachetnice – Optimist, Fireball, Finn, Evropa, 420, Cadet, Vaurien apod.), ale snažili jsme se, aby to neznamenalo omezení v plnění odborky. Omega a Rambler jsou kajutové plachetnice, které se v běžné oddílové činnosti… Číst vice »