Trosečník Trosečnice

Ti, kteří by chtěli získat tuto odborku, by si měli v přírodě vystačit s naprostým minimem věcí. Měli by si umět zajistit základní lidské potřeby – teplo, sucho, jídlo, pití – s použitím toho, co najdou v přírodě.

Odborku lze stáhnout zde.

Trosecnik_verson2

Jak rozdělat oheň – Skaut 2017:

Skaut 2017-4_trosečník

Eliška
1 měsíc před

Ahoj, zajímalo by mě, jak moc omezené je používání vybavení v podmínkách Ukaž se. U některých úkolů to není přesně specifikováno (např. 4 – bez sirek nebo s?; 7 – jehla a nit se dá použít nebo jen přírodní pomůcky?; 11 – z mála věcí nebo pouze přírodnin?).
Předem díky za čas a odpověď.

Reply to  Eliška
27 dní před

Ahoj,
přijde mi, že v zadáních ty informace jsou. Pokud tam explicitně něco není zakázáno, tak to lze použít. Např. u úkolu 4 můžeš sirky použít. U 7 je napsáno, že vše použité musí být vlastní výroby. U 11 zase není nic o tom, že to musí být pouze z přírodnin…
Zkusila bych se na úkoly koukat takhle. 🙂
Za odborkový tým,
Ywen

Luba

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na upřesnění úkolu F. Věci jako kapesní nůž, či spací pytel nebo ešus jsou také zapovězeny? děkuji za Váš čas.

Reply to  Luba

Ano přesně tak, jsou také zapovězeny.
Za odborkový tým,
Martina