Uzlař Uzlařka

Ti, kteří by chtěli získat tuto odborku, by měli ovládat uzlování a vyrábět z provázků, znát různé druhy provazů a provázků, trénovat chůzi na slackline. Neměla by jim být cizí práce s lanem, měli by umět postavit základní lanové překážky a dodržovat bezpečnost při všech těchto aktivitách.

Odborku můžete stáhnout zde.

Uzlar_verson2

O slackline:

Skaut 2014-6_uzlař

Znáte Ylvise a jeho Tracker ´s Hitch?

Skaut 2015-9_uzlař

1 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers

Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Michal \"Mnějéša\" Stasiak

Čau,
zkoušel někdo to rychlouzlování? 6 uzlů pod 10 vteřin mi přijde jako masakr – na základních původních 6 uzlů jsme měli 20 s a i tak to nebylo lehké (vázáno stylem 6 uzlovaček – uvaž naráz 6 uzlů, provaz smíš držet, ale nesmí se křížit – bez smyčky).
Je to v kategorii “zkus to”, tak mě to trochu uklidňuje, ale i tak – má tohle někdo splněný?

Mnějéša

Tím myslíš, že jste v kuse (zapnuté stopky pro všechny uzly naráz) na šesti uzlovačkách zvládli 6 základních uzlů pod 10 sekund? A ještě to dokázal ne jeden ale rovnou několik lidí?
Světovej(!) rekord pro Six Knot Challenge je 8.1 sekundy. Jeden uzel je jinačí ale dává to dobrej odhad co je tak reálný. Buď máte v oddíle nakupeno hned několik uzlířů, kteří jsou na úrovni světové špičky, nebo to měříte jinak či to chápete 10s/ uzel. Doufám v to první, věřím spíš tomu druhému 🙂

Dandalf

Ahoj,
u nás to taky nešlo nikomu udělat. Nakonec jsme se shodli, že to není 6 uzlů-10s, ale spíš na každý z těchto uzlů 10s… Myslím, že když se vaše vedení domluví, tak si můžete takto špatně formulovaný úkol takto upřesnit.