#SkautingDoma

Vyzkoušejte si splnit celou odborku doma nebo si zahrajte bingo!

Využijte upravené odborky #skautingdoma. Upravili jsme několik odborek tak, aby je bylo možno plnit i za současné situace. V rámci změn jsme zapojili online plnění, plnění v rodině, atp. Po splnění odborky máte nárok nosit přílušnou nášivku.

Nyní můžete vybírat se šesti odborek. Věříme, že přibydou i další – podle toho, jak se součaná situace bude vyvíjet a prodlužovat.

Při plnění odborek vás prosíme, dodržujte nařízení vlády (odborku Geocacher/Geocacherka doporučujeme jen těm, kteří k tomu mají příležitost v podobně parku, lesa… při hledání kešek mějte roušky a dodržujte rozestupy).

Chcete si vyzkoušet plnit úkoly z jednotlivých odborek doma? A třeba tak najít tu, kterou si budete chtít splnit celou? Pro vás je tu odborkové bingo!

Držíme palce v plnění a hlavně, buďte zdrávi.

Váš odborkový tým

Odborkové bingo

Trocha zábavy ve spojení s ochutnávkou úkolů z odborek a to vše proveditelné z domácího prostředí? To vám může přinést nové odborkové bingo! Vytvořili jsme 3 hrací pole binga, kde každé políčko čítá jeden z úkolů nějaké odborky. Splňte celou řádku, sloupec či úhlopříčku a výhru máte v kapse a k tomu i rozpracované patřičné odborky. Win-Win.:) Můžete hrát sami, v družině, či jako mezidružinovou výzvu.

Binga lze stáhnout v excelové verzi (hodí se zejména, chcete-li hrát souboje v družině). Bingo lze využít i pro hru mezi družinami – která družina propojí jako první všechny čtyři strany čtverce?

Odborky-bingo-1

Odborky-bingo-2

Odborky-bingo-3

Plňte odborky #skautingdoma

Sběratel/Sběratelka

Pracovni-list-Sberatel-koro-NAHLED

Ajťák/Ajťačka

Pracovni-list-Ajtak-koro-NAHLED-1

Sportovec/Sportovkyně

Pracovni-list-Sportovec-koro-NAHLED-1

Geocacher/Geocacherka

Pracovni-list-Geocacher-koro-NAHLED-1

Rukodělkář/Rukodělkářka

Pracovni-list-Rukodelkar-koro-NAHLED-1

Deskovkář/Deskovkářka

Pracovni-list-Deskovkar-koro-NAHLED-1

Nejčastější otázky:

Jak si mám vybrat patrona?

Popros někoho z rodičů či sourozenců, zda by se nemohli stát tvými patrony. Nevadí, že dané věci nerozumí tolik jako ty. Hodnotit můžou podle toho, zda jim úkol dobře předvedeš.

Najdi si online patrona. Plňte společně online s kamarádek či kamarádkou. Popros kamaráda/kamarádku, aby ti dělala online patrona/patronku.

Domluvte se v družině a plňte všichni v družině (pozor, plňte sami, sdílejte si výsledky). Patronem/patronkou je pak např. tvůj rádce/rádkyně.

Opravdu po splnění můžu získat nášivku?

Ano. Úkoly jsme upravovali tak, aby byla zachovaná obtížnost.

Co se stane, když mám splněnou část odborky už teď?

Pokud máš splněnou už část odborky, kterou jsme upravili, můžeš pokračovat v plnění (zjisti, kolik úkolů ti chybí a ty poté splň v upravené odborkce #skautingdoma)